e
sv

Çözüm Sende

159 Okunma — 06 Mart 2020 20:05
avatar

ENES Şahin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sorular ve sorunlar çözüme hasrettir ebediyen sorun olmaya devam etmeyecektir. Hangi sorun, hangi problem, hangi sıkıntı, hangi dert, tasa olursa olsun çözüme ve çözene hasret gelişir. Sorunları ne kadar büyük ne kadar dallı budaklı olursa olsun elbet bir çözeni bir de çözümü vardır. Okula başlayan bir çocuk elbette zorluklar çekçektir nasıl ki birinci sınıfa giden bir çocuk için küçük bir sorun gözde o kadar küçükken orta sınıfın derslerine bakan birinci sınıf çocuğun gözünden problemler nasıl artıyorsa da çözümleri yanında geliyor. Aslında ne çözüm ne sorun bizden uzakta bir yerde değil biz neredeysek (ç)özümde orada problem orada kısacası sorunda biz de çözümde biz de.


Hayatımızın her döneminde sorunlar ile yüz yüze geliriz. Sorunlarımızın üstesinden gelebilmek için çalışırız belki de sorunları çıkılmaz bir hâl aldırırız. Her başımıza gelen problem bize biraz daha güç katar. Nasıl günlük egzersizlerini yapan bir sporcu her geçen gün biraz daha sağlamlaşıyorsa bizde başımıza gelen problemlerin üzerinden gelebilir onları yenebiliriz.


Çoğu kez daraldığımız zamanlar da çözümü başka insanlarda arar onlar gibi davranarak işin içinden çıkmaya çalışıyoruz. Şunu unutmayalım ki onlar da bize bir (ç)özüm değil. Onlar sadece bize bir yol göstericisi olabilir. Onların başardıkları onların başarısı, onların başarısızlıklarıdır. (Ç)özüm kelimesi her şeyi özetliyor gibi zannedersem. Çözümün aslında kendinde, kendin sabreder sağlam kafa ile devam edersen üzerinden geleceğini söylüyor zaten daha ne olsun. Belli mi olur belki de bunca şey bizim sabırsızlığımızdandır da haberimiz yok.


Çözümün biz de olduğunu unutup da başkalarını suçladığımız olmuştur illaki Duralım şöyle bakalım neler yapıyoruz neler nasıl olup da böyle oldu bir kez daha düşünelim ne olur ne olacak sorusunu aşırıya kaçmadan bir kere soralım kendimize.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Çözüm Sende