e
sv

Gençlik Nerede

97 Okunma — 31 Mart 2020 16:55
avatar

Hidayet Şahin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evet sevgili dostlar; istedim ki bu soruya yaşadığımız ülke bütünü içerinde beraber cevap bulalım.

Her kesimin ortalama, kendi çevresi dahil olmak şartıyla bir takım cevaplarla beraberinde yorumlar yapacağı aşikardır. Fakat yapılan bu yorumların ne kadarı doğru ne kadarı aslını yaşatır, ne kadarı şartlı koşullama ile olmuştur şimdi onu irdelemeye gayret edelim.

Şuursuzca, sorgulamadan, irdelemeden her konuyu kabul ettirilmek istenip, adeta boyunlarında birer iple, koyun misali her söylenilen yere gittiği düşünülen gençlik yetişiyor, yetiştirilmek isteniyor aslında değil mi?     Bir bakıma bu cümleyi kabul edebiliriz..

Bir çoğumuz ellerimizi ensemize alıp bu soruyu rahat bir şekilde sorar, sormakla da kalmaz eleştirmeye başlarız. Bunu da kabul edebiliriz..

Fakat dostlar:

İlk etapta; başka pencerelerden bakıp, feneri ‘kör olasıca’ gözüne tutmak yerine, yarınları aydınlatmak adına, bardağın boş tarafıyla ilgilenmek yerine, doluluğu artmayı hedeflemeliyiz. Biz demiyoruz ki sadece dolu tarafından bakalım, her iki yanı da görüp, yapıcı eleştirilerle olumsuzları ortadan kaldırıp, gerçekleri görmeyi ve göstermeyi denemekle yapıcı oluşsal amacımızı ortaya koymalıyız.

Şöyle ki;

Eğlence mekanlarının doluluklarından bahseder gibisiniz sanki, dar bütçeleriyle sadece eğitimlerini değil, aynı zamanda öğrenimlerini de yürüten yarım milyon gençliği de göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyorum.

 Peki, onca yazılmış eserleri okuyup, anlamaya çalışırken o gece kendi kendine ‘yemek yedim mi’? sorusu soran genç arkadaşımızın sesini duyar gibi olduk..

O yüzden fazla uzağa gitmeden ellerimizi, tertemiz gönülleriyle bizlere ulaşmaya çalışan arkadaşlarımıza sarılmak adına açalım.  ‘’BEKLEME ODASINDA’’ sizlere sesini duyurmaya çalışan genç kardeşlerime.

Kendimiz ve ülkemiz için iki dakika düşünelim; gençlik mi nerde sorununun cevabını gösterelim. Mağdur edebiyatı yapanlara, gençliği sokağa dökenlere, hırsızlığı, arsızlığı yok sayanları değil,   ülkesinin güzel günleri adına bu şaheserleri ortaya dökenleri görelim.

Kısacası;

Türk gençliği, Türkiye sevdasında buluşarak, yarınların adına gençliğin nerede olduğunu samimiyetle bizlere göstermeye devam ediyor. Vazifemiz kolay olandır belki de, o da görmektir…

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Gençlik Nerede