e
sv

ARAMAK

174 Okunma — 13 Nisan 2020 18:13
avatar

Gizem Sevinç

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir yolculuğa çıkıyorum bu akşam anılarımla. Sessiz sedasız ilerlemeye çalışıyorum yıkık dökük kelimelerin arasında. Nereye gidiyorum? Bilmiyorum. Şayet yorulursam, zihnimdeki kelimelerin ağırlığındandır diyorum. Bu ağırlığı dindirecek birkaç yeni kelime arıyorum.
Kelimeleri incitmek şöyle dursun, yanlarından geçerken dahi adımlarımı yavaşlatıyorum. Zira kelimeleri incitmek, kaleme de saygısızlıktır biliyorum.
Yürüyorum. Karşıma çıkan her satırda bir şiirin ruhunu, o şiire seslenecek olan kelimeyi arıyorum. Bekliyorum… Duyduğum, belki de zamanla unuttuğum, günlerce, aylarca hatta belki yıllarca kuruttuğum güllerin kokusu geliyor aklıma. Gülüyorum. Güller… Sevdiğim şiir kitapları arasında, altını çizdiğim satırları okurken ne de çabuk geçiyor günler.
Sonbahar rüzgarlarıyla gittikçe yalnızlaşan ve birbirinden uzaklaşan yağmur damlaları gibi yankılanıyor ruhum boşlukta. Uzaklaştıkça daha da yakınlaşan ve yakınlaştıkça da ağırlaşan bu damlalar, sisli bir havada kayboluyorlar. Aynı gökyüzüne bakarken nasıl da uzaklaşıyor insanlar birbirinden. Kendi kalabalığında yalnızlaşıyor insan aniden.
Yürüyorum. Karşılaştığım her satırda kaybettiğim bir şeyi arıyorum. Belki de hiç bulamadığım o şeyi… Gözlerimi kapattığımda duyduğum sessizlik, bir şeyler anlatıyor bana. Hakikate gidilen bu yolda, kulaklarıma bir sırrı fısıldıyor adeta. Uyanmak istiyorum. Gördüğüm bu düşlerden, gerçek rüyalara dalmak istiyorum. Aramak… Ne kadar sürer bu arayış bilmiyorum ama ben en çok da kendimi bulmak istiyorum.

Sıradaki içerik:

ARAMAK