e
sv

Babamız Youtuber Olsaydı Dinlerdik

98 Okunma — 26 Nisan 2020 22:16
avatar

ENES Şahin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu gün itibariyle Youtube dakikada 300 saatlik videolar yükleniyor bu veri Google Youtube almadan önce 60 saati . Bugüne kadar yüklenen video ömrü ise 1 milyarı geçmiş durumda.  Bir diğer  hesapla Youtube’da bulunan verini değerini biçecek olursak 35 milyon güne eşit tabi şuan bu yazıyı yazarken biraz daha arttı. Tamda 93 bin yıla eşit bir video izlenme süresi demek. Youtube bir tarih çizelgesi olsaydı bundan 93 bin yıl öncesine ışık tutacaktık.  Şuan 2020 yıldayız 93 bin yıl öncesine gidelim mi ne dersiniz?

Şuan 93 bin yıl öncesindeyiz ve bakıyoruz insan ırkı yok yada biz göremiyoruz bu inşalar ve insanlık nerede. Ortalıkta dolaşan bazı canlılar görüyorsunuz onlar da  irice ve kabaca bir halleri var ve hiçbiri bir birini dinlemiyor çok kötü bir ses çıkarıyorlar bir birleriyle iletişiminde. O dane iki canlı bir birini boğazlıyor neden olabilir bu yoksa o da bir birlerinin sahasını geçti diye mi? Biraz uzaktalar yaklaşalım yaklaştık aralarındaki geçimsizleri nedeniyle kendi lisanlarıyla bir birlerine küfürle ve kaba sözler söylüyorlar. Biz onlar için çok küçüğüz  bizi hiç görmüyorlar neyse ki bu güzel bir şeydir inşallah. Bir şeyler söylemek istiyorsunuz durun yapamayın artık sizi duymuyorlar çünkü siz küçük bir canlı veya değersiz bir şeysiniz onlar için anlıyorsunuz.

         Uzaklaşıyoruz yürüyoruz her yerde bir şeyler elde edecekmişçesine kavgadalar. Yüksekçe bir dağa çıkıyorsunuz ve onların lisanını bilircesine avazınız çıktıkça bağırıyorsunuz DURUN YAPMAYIN YOK OLACAKSINIZ …. Sizce etkili olacak mı?

         Günümüzde hikaye de anlatıldığı gibi medya bizi a noktasından bir başka noktaya götürürken hem büyütüyor hem kalınlaştırıp yüceltiyor yani bizi A  noktasına taşıyor. Bu noktadan sonra dinlemiyor duymuyor  görmüyor geldiğimiz yeri hatırlamıyoruz. Bunun en büyük örneği  babamızın ve ailemizden biri ne derse desin bize uymayacak ama aynı şeyi medyadaki babamız dese ah babam diyip elini öperiz.

Medyadan aldığımız fikirlere dikkat edelim her duyduğumuza inanmayalım eleştirelim. Niye sorusunu soralım.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Babamız Youtuber Olsaydı Dinlerdik